Stiinte ale naturii. Caietul elevului pentru clasa a III-a. Dupa manualul Aramis Rasfoieste

Editura: Aramis
Autor(i) Mihaela-Ada RaduDumitra Radu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-III-aStiinte ale naturiiAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-606-706-220-5
Cod produs: Aramis-771
An Aparitie: 2015
Format: 290X205

Ca si manualul castigator al licitatiei, caietul de stiinte ale naturii vizeaza invatarea prin explorare si aplicare, raportarea copilului la mediul de viata prin experiente de invatare care sa determine interpretarea critica a observatiilor si cultivarea spiritului investigator. Prin rezolvarea sarcinilor de invatare, se valorifica experienta de viata a copilului, se stimuleaza curiozitatea si flexibilitatea de adaptare la situatii noi, se dobandesc instrumente si metode care il ajuta pe copil sa ia decizii fundamentate in privinta unor aspecte legate de propria persoana si de mediul inconjurator.

e-librariescolara.ro © 2019