Caiet integrat. Comunicare in limba romana. Matematica si explorarea mediului. Dezvoltare personala. Rasfoieste

Editura: Carminis
Autor(i) Elena NicaDora BaiasuConstantin Nistorica
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareComunicare in Limba RomanaMatematica si explorarea mediuluiDezvoltare personala
ISBN: 978-973-123-221-8
Cod produs: Carminis-0180
Format: 21 X 29,7

Auxiliarul Caiet integrat. Clasa pregaatitoare are in componenta sa exercitii, semne grafice, zone dedicate scrierii, jocuri, fise de lucru sau de verificare la disciplinele Comunicare in limba romana, Matematicaa si explorarea mediului si Dezvoltare personala. Cerintele lucrarii au forma de enunturi sau de sigle explicate la legenda. Acest caiet vine in completarea lucrarilor Primii pasi in Matematica si explorarea mediului si Primii pasi. Comunicare in limba romana. In toate aceste trei lucrari s-a realizat armonizarea continuturilor propuse de programa scolara intr-un demers interdisciplinar, logic si unitar, pe saptamani. Obiectivele din programa sunt parcurse cu pasi mici si corelate cu numarul de ore alocate scrierii, ceea ce ii ofera elevului posibilitatea de a intelege si de a aplica. Exercitiile propuse ca jocuri didactice sunt variate si au grade diferite de dificultate. Fisele de verificare/evaluare ajuta cadrul didactic in reglarea strategiilor de predare, pentru o mai buna adaptare la particularitatile individuale si de varsta ale elevilor.