Geografia Romaniei atlas scolar pentru clasa a VIII-a

Categoria: Enciclopedii. Atlase. AlbumeAtlase
Cod produs: Art-293
An Aparitie: 2020

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Geografia Romaniei atlas scolar pentru clasa a VIII-a

Geografia Romaniei s-a schimbat semnificativ in ultimii 30 de ani, asadar un atlas care sa ofere imaginea Romaniei contemporane, care sa reflecte modificarile produse in relieful,clima, fauna, populatia sau economia tarii noastre, este cum nu se poate mai util. Lucrarea de fata este o oglinda a Romaniei de astazi, reflectata in imagini unice, harti competente si informatii la zi.Atlasul urmareste succesiunea continuturilor din programa scolara in vigoare si poate fi utilizat impreuna cu oricare dintre manualele si auxiliarele aprobate si avizate de MinisterulEducatiei si Cercetarii.

e-librariescolara.ro © 2021