Diplome scolare

Arte vizuale si abilitati practice. Caiet de lucru. Clasa a IV-a

Editura: Litera Educational
Autor(i) Daniela StoicescuCristina RizeaIoana Stoicescu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-IV-aArte vizuale si abilitati practiceAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-606-33-0635-8
Cod produs: LiteraEDU-032
An Aparitie: 2016
Format: 20,5 x 26

Arte vizuale si abilitati practice. Caiet de lucru. Clasa a IV-a

Auxiliare pentru clasa a IV‑a elaborate in conformitate cu programa scolara Caietele de lucru pentru elevii din clasa a IV‑a sunt elaborate pe unitati tematice ancorate in realitatea copilului. Prezentate intr‑o forma deosebit de atractiva, materialele ofera exemple de activitati pe care copiii le pot urmari cu usurinta. Caietele au la baza structura noii programe si se pot folosi atat impreuna cu manualul cat si independent de acesta.

e-librariescolara.ro © 2019