tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Matematica si explorarea mediului. Manual pentru clasa I (vol. I) (contine editie digitala)

Editura: Litera Educational
Autor(i) Florentina ChifuGabriela BarbulescuDaniela BesliuElena Niculae
Categoria: EducativManuale scolareClasa IMatematica si explorarea mediului
ISBN: 978-606-686-088-8
Cod produs: LiteraEDU-016

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Manualul de Matematica si explorarea mediului pentru clasa I a fost elaborat in conformitate cu programa scolara si este structurat in douasprezece unitati de invatare, cu teme din universul apropiat al copilului. Unitatile de invatare ofera o perspectiva interdisciplinara. Asigura abordarea integrata a matematicii si a unor elemente de stiinte ale naturii. Activitatile propuse pun copiii in situatii de invatare concreta, valorificand experienta specifica varstei. Exercitiile de numarare, ordonare, calcul, comparare, observare, completare, alegere, creatie, experimentele si rezolvarea de probleme solicita gandirea, memoria, imaginatia, creativitatea elevilor, implicandu-i in propriul proces de invatare si de dezvoltare.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Limba moderna engleza caiet de lucru pentru clasa a II-a
Limba si literatura romana Ghid complet pentru Evaluarea Nationala clasa a VIII-a