Diplome scolare

Matematica si explorarea mediului. Manual pentru clasa I (vol. I) (contine editie digitala)

Editura: Litera Educational
Autor(i) Florentina ChifuGabriela BarbulescuDaniela BesliuElena Niculae
Categoria: EducativManuale scolareClasa IMatematica si explorarea mediului
ISBN: 978-606-686-088-8
Cod produs: LiteraEDU-016

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Manualul de Matematica si explorarea mediului pentru clasa I a fost elaborat in conformitate cu programa scolara si este structurat in douasprezece unitati de invatare, cu teme din universul apropiat al copilului. Unitatile de invatare ofera o perspectiva interdisciplinara. Asigura abordarea integrata a matematicii si a unor elemente de stiinte ale naturii. Activitatile propuse pun copiii in situatii de invatare concreta, valorificand experienta specifica varstei. Exercitiile de numarare, ordonare, calcul, comparare, observare, completare, alegere, creatie, experimentele si rezolvarea de probleme solicita gandirea, memoria, imaginatia, creativitatea elevilor, implicandu-i in propriul proces de invatare si de dezvoltare.

e-librariescolara.ro © 2019