tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Educatie civica. Manual pentru clasa a III-a, partea I + partea a II-a, autor Dumitra Radu Rasfoieste

Editura: Aramis
Autor(i) Dumitra RaduGherghina Andrei
Categoria: EducativManuale scolareClasa a-III-aEducatie civica
ISBN: 978-606-706-225-0
Cod produs: Aramis-861
An Aparitie: 2016
Nr Pagini: 48 + 48

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Manualul de Educație civica pentru clasa a III-a, autoare Dumitra Radu si Gherghina Andrei, are o structura clara, bine definita, care nu creeaza confuzii. Respecta particularitatile de varsta ale elevilor, imbina in mod optim metodele traditionale cu cele moderne si permite crearea unui climat favorabil spiritului de cooperare, toleranta, libera exprimare si reflectie. Stiut fiind ca educatia pentru democratie este un proces complex, manualul propune atat activitati ce se desfasoara in context formal, cat si activitati complementare, realizate in contexte nonformale si informale, in cadrul parteneriatului scoala-familie-comunitate, toate urmarind asimilarea treptata, constanta, a continuturilor invatarii, potrivit noilor orientări ce vizează curriculumul pentru clasa a III-a si metodologia de predare-invatare-evaluare.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Limba moderna engleza caiet de lucru pentru clasa a II-a
Limba si literatura romana Ghid complet pentru Evaluarea Nationala clasa a VIII-a