tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Arte vizuale si abilitati practice pentru clasa pregatitoare Rasfoieste

Arte vizuale si abilitati practice pentru clasa pregatitoare
Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina Grigore
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareArte vizuale si abilitati practiceLichidare de stoc
ISBN: 978-606-574-777-7
Cod produs: Arslibri-057
Planificare: Descarca

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 8.99 lei/colet prin curier in Bucuresti
  • 9.99 lei/colet prin curier in Otopeni, Pipera, Voluntari, Pantelimon, Dobroiesti, Popesti-Leordeni, Magurele, Bragadiru, Chiajna, Chitila, Buftea, Dudu, Rosu
  • 14.99 lei/colet prin Posta Romana

Arte vizuale si abilitati practice pentru clasa pregatitoare

Este un suport de lucru util și deosebit de captivant prin conținut și stil de prezentare.

Cartea conține modele și îndrumări detaliate pentru realizarea lucrărilor, antrenând elevii în activități de decupare, lipire, colorare, realizarea unor obiecte și jucării 3D, pe baza materialelor alăturate.

Fiind realizat în strânsă concordanță cu programa școlară pntru arte vizuale și abilități practice, suportul de lucru oferă elevilor posibilitatea de a lucra cu multă plăcere și, în felul acesta, realizează activizarea maximă a elevilor.

Utilizarea unor materiale specifice anumitor meserii, suportul de lucru declanșează faza incipientă a unei orientări profesionale.

Ca material didactic, eficiența suportului de lucru oferă atât modele de lucru și detalieri de realizare, cât și materiale necesare, de o calitate deosebită.

Produse asemanatoare
Recent adaugate