Manual de informatica, clasa a XI-a, profilul real-intensiv Rasfoieste

ISBN: 978-973-88037-0-1
Cod produs: Infomat-003

Manual de informatica, clasa a XI-a, profilul real-intensiv

Materialul este aprobat prin Ordinul MEdC nr. 4446 din 19.06.2006 si trateaza materia in ambele limbaje simultan - Pascal si C++. Manualul scolar este structurat in noua capitole: Capitolul 1. Alocarea dinamica a memorieiCapitolul 2. Liste liniareCapitolul 3. Metoda Divide et ImperaCapitolul 4. Metoda BacktrackingCapitolul 5. Metoda GreedyCapitolul 6. Programare dinamicaCapitolul 7. Grafuri neorientateCapitolul 8. Grafuri orientateCapitolul 9. ArboriAnexa 1. Aplicatii practice ale grafurilor La acest manual a colaborat d-na prof. Rodica Pintea.

e-librariescolara.ro © 2020