Matematica, M1, manual pentru clasa a XII-a

Categoria: EducativManuale scolareClasa a-XII-aMatematica
ISBN: 978-973-123-018-4
Cod produs: Carminis-0086

• 14.99 lei/colet prin Posta Romana pentru comenzile mai mici de 150 lei in orice localitate din tara

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Trimite cererea

Matematica, M1, manual pentru clasa a XII-a

Manualul are la baza PROGRAMA 1 si se adreseaza elevilor de liceu din clasa a XII-a de la urmatoarele filiere, profiluri si specializari: * filiera teoretica, profilul real, specializarea matematica-inica: 2 ore/saptamana (TC) + 2 ore/saptamana (CD); * filiera vocationala, profilul militar MApN, specializarea matematica-inica: 4 ore/saptamana (TC). Acest manual se aplica si la clasa a XIII-a, ciclul superior al liceului, filera tehnologica, ruta progresiva de calificare profesionala. El este conceput pe baza noului curriculum orientat pe formarea de competente, valori si aptitudini dobandite de elevi in actul invatarii, elemente care-i vor conduce spre intelegerea diverselor dimensiuni ale realitatii cotidiene si spre aplicarea metodelor specifice matematicii in cele mai diverse domenii.

e-librariescolara.ro © 2017