In caruselul vacantei clasa a II-a - Fise interdisciplinare - Caiet de vacanta 2017/2018 Rasfoieste

Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina Grigore
Categoria: EducativCaiete de vacantaClasa a-II-aCarti cu pret special
Cod produs: Arslibri-333
An Aparitie: 2015

Este un material lucrativ interesant și necesar pentru activitatea independentă a elevilor în timpul vacanțelor.

Abordarea interdisciplinară a textelor are rolul de a consolida cunoștințele dobândite prin intermediul disciplinelor de învățământ, printr-o mulțime de itemi tradiționali și moderni, care solicită gândirea, antrenează capacitatea de explicare a textului și de înțelegere a unui mesaj scris.

Cartea este deosebit de atractivă și prin aplicarea metodelor active moderne și deosebit de utilă într-un demers susținut de învățare continuă. În acest sens, vizează interesul și implicarea activă, atât a cadrelor didactice, cât și a părinților pentru valorificarea eficientă a conținutului acestei cărți.

e-librariescolara.ro © 2019