Caiet de evaluare - matematica teste clasa a IV-a Rasfoieste

An Aparitie: 2015
Format: A4

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Caiet de evaluare - matematica teste clasa a IV-a

Caietul este structurat pe cele trei forme de evaluare: initiala, formativa si sumativa. Sarcinile didactice sunt precedate de prezentarea unor situatii de viata, care cer anumite cunostinte si abilitati. Sub aspectul dificultatii, probele sunt diverse, astfel incat fiecare elev sa poata rezolva ceva, pentru a nu fi descurajat. Prin forma si continut, caietele sunt elaborate, astfel incat elevii, profesorii si parintii le pot aborda cu toata increderea.

e-librariescolara.ro © 2019