tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Limba si literatura romana. Evaluarea nationala. 65 de variante de subiecte si rezolvari complete, dupa noul MEN Rasfoieste

Editura: Niculescu
Autor(i) Mariana CheroiuNicoleta Kuttesch
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-VIII-aEvaluareClasa a-VIII-aRomana
ISBN: 978-606-38-0154-9
Cod produs: Niculescu-0401
An Aparitie: 2017
Format: 16 x 23 cm

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Aceasta lucrare cuprinde 65 de modele de subiecte pentru sustinerea probei de limba si literatura romana din cadrul Evaluarii Nationale. Testele sunt realizate conform programei scolare in vigoare pentru clasele V-VIII, fiind structurate dupa noul model de subiect emis de Centrul National de Evaluare si Examinare (CNEE). Cartea ofera si sugestii de rezolvare a cerintelor. Variantele de subiecte propuse de autori sunt insotite de bareme de corectare si notare. De asemenea, sunt oferite notiuni teoretice necesare rezolvarii sarcinii de lucru, prin rubrica intitulata „Aminteste-ti”. Lucrarea cuprinde si o serie de informatii pe care le consideram utile pentru elevi: • programa scolara la limba si literatura romana; • modele de subiecte pentru Evaluarea Nationala, sesiunea 2014. Lucrarea se adreseaza: • elevilor, oferindu-le posibilitatea utilizarii corecte si creative a continuturilor programei de examen, evaluarii cunostintelor necesare pregatirii acestuia, precum si diversificarea activitatii de invatare; • cadrelor didactice, in vederea testarii cunostintelor acumulate de elevii care participa la concursuri si olimpiade scolare, dar si de cei care sustin Evaluarea Nationala.

Produse asemanatoare
Recent adaugate