Ora de lectura - Clasa Pregatitoare Rasfoieste

Ora de lectura - Clasa Pregatitoare
Editura: Joy
Autor(i) Valentina Stefan CaradeanuElena ApopeiFlorentina Hahaianu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareComunicare in Limba Romana
Cod produs: Joy-040
An Aparitie: 2014
Format: A4
Interior: color

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Ora de lectura - Clasa Pregatitoare

Manual pentru Ora de Lectura, APROBAT de Ministerul Educatiei Nationale - Modalitati concrete si utile de prezentare a informatiilor noi; - Sarcini diferentiate ca grad de dificultate, adaptate nivelului de intelegere si asimilare ale copiilor; - Exercitiile propuse pot fi folosite in momente diferite ale lectiei, permitand aplicarea unor strategii didactice accesibile, antrenante; - Trecerea graduala a sarcinilor de lucru de la usor la greu si de la simplu la complex; - Ilustratii atractive, stimulante; - Repere hazlii pentru identificarea sarcinilor de lucru si orientarea in pagina; - Posibilitatea de a nota direct pe caiet lecturile citite, autorul si data citirii, existand astfel o evidenta, utila atat cadrului didactic cat si elevului sau parintelui.

e-librariescolara.ro © 2020