Matematica. Manual M2 (Cl. a XII-a)

Editura: Sigma
Autor(i) Petre NachilaCatalin Nachila
Categoria: EducativManuale scolareClasa a-XII-aMatematica
Cod produs: Sigma-0282
An Aparitie: 2014
Editia: 1

• 14.99 lei/colet prin Posta Romana pentru comenzile mai mici de 150 lei in orice localitate din tara

Matematica. Manual M2 (Cl. a XII-a)

Manualul asigura elevilor insusirea fondului de cunostinte necesar, iar profesorilor un instrument util in desfasurarea demersului didactic. Partea teoretica este prezentata intr-o maniera accesibila si este sustinuta de numeroase exemple si probleme rezolvate. Problemele propuse la sfarsitul fiecarei lectii contribuie la fixarea cunostintelor acumulate si acopera toate aspectele teoretice prezentate. Testele cu caracter sumativ, problemele de sinteza si problemele propuse pentru pregatirea examenului de bacalaureat, cu care se incheie manualul, permit o recapitulare completa a materiei si, in acelasi timp, ofera posibilitatea unei cat mai corecte evaluari.

e-librariescolara.ro © 2017