Magia povestilor. Antologie de texte literare clasa a III-a Rasfoieste

Magia povestilor. Antologie de texte literare clasa a III-a
Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina Grigore
Categoria: EducativAuxiliare scolareClasa a-III-aRomanaCarti pentru premiiOferta de CraciunCatalog 2018
Cod produs: Arslibri-152
Disponibilitate: In stoc Discount: 40%

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Magia povestilor. Antologie de texte literare clasa a III-a

Este un important suport  lucrativ pentru lectură, dedicat atât elevilor de clasa a III-a, cât și cadrelor didactice și părinților.

Conținutul cărții respectă particularitățile de vârstă ale elevilor și selectează, în acest sens, povești, legende, poezii din literatura română și din cea universală, care sunt accesibile elevilor.

Fișele de lectură aprofundează fiecare text literar, prin itemi care facilitează desprinderea ideilor principale, conducând la înțelegerea mesajului fiecărei lecturi.

Printr-o atractivitate imagistică și un stil captivant de prezentare, este un suport important în dirijarea și stimularea interesului elevilor pentru lectura suplimenară.

Pentru cadrele didactice, cartea este un sprijin util și în abordarea unor ore de lectură eficiente, iar pentru părinți este un real îndrumător pentru dirijarea interesului copiilor pentru lectură.

e-librariescolara.ro © 2018