tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Sa dezlegam tainele textelor literare. Clasa a III-a. Semestrul I (Dupa manual MEN editura Intuitext) Rasfoieste

Editura: Carminis
Autor(i) Carmen Iordachescu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-III-aLimba si literatura romanaClasa a-III-aAuxiliare aprobate MEN 2018Auxiliare compatibile manuale MinisterClasa a-III-aLimba si literatura romanaEditura Intuitext
Colectia: Sa dezlegam tainele textelor literare
ISBN: 978-973-123-306-2
Cod produs: Carminis-0284
An Aparitie: 2016

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Colectia bine-cunoscuta continua cu Sa dezlegam tainele textelor literare. Clasa a III-a.

Realizata conform noii programe, aprobata prin O.M. nr. 5003/02.12.2004, lucrarea aplica viziunea interdisciplinara integrata, cu accent pe comunicare. Aceasta urmareste succesiunea temelor din manualul de Limba si literatura romana. Clasa a III-a – Semestrul I.

Intelegerea textelor literare si aprofundarea notiunilor invatate se realizeaza prin modalitati atractive si antrenante: dialoguri, jocuri de rol ilustrative, jocuri diverse. Totodata "Clubul de lectura" propune frumoase texte, inclusiv dintre cele solicitate in manual, alese pentru ca elevii sa descopere placerea si utilitatea lecturii.

Varietatea exercitiilor si a rubricilor propuse – pe teme familiare copiilor – ii ajuta pe elevi in dobandirea competentelor de comunicare, de receptare corecta a mesajului oral sau scris, prin folosirea precisa a cuvintelor si exprimarea adecvata in situatii concrete de comunicare, precum si in redactarea unor scurte compuneri pe diverse teme.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Rosie si Buttercup
Vorbe la purtator in izmene pe calator