Limba engleza pentru clasa 2 Rasfoieste

Limba engleza pentru clasa 2
Editura: Elicart
Autor(i) Arina Damian
Categoria: EducativAuxiliare scolare Limbi straineEnglezaClasa a-II-aComunicare in limba modernaEnglezaLichidare de stoc
ISBN: 978-606-8496-47-4
Cod produs: Elicart-055
An Aparitie: 2015
Format: 20,5 x 29 cm (A4)

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Limba engleza pentru clasa 2

Prezentul auxiliar, conceput pentru scolarii de clasa a II-a, imbina in mod fericit cunostinte de limba engleza cu jocuri si alte activitati pe placul copiilor (desenat, colorat etc.). Parcurgand pagina cu pagina aceasta carte, elevii vor invata o multime de cuvinte noi din limba engleza, prezentate sugestiv prin imagini si insotite de transcrierea fonetica (in felul acesta si parintii sau fratii mai mari pot lucra cu cei mici). Activitatile variate propuse de autoare se adreseaza si cunostintelor din alte domenii (matematica, cunoasterea mediului, educatie plastica), conferind cartii un caracter transdisciplinar si contribuind la receptarea cu usurinta de catre copil a continutului teoretic. Cu siguranta, elevii vor invata, vor completa, vor dialoga, vor desena si vor colora cu placere, spre bucuria profesorilor si a parintilor.

e-librariescolara.ro © 2019