tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Limba engleza. Let's Play with Max and Zuri. Anul I de studiu
Editura: Carminis
Autor(i) Anastasia BudisteanuIuliana Grama
Categoria: EducativAuxiliare scolare Limbi straineEnglezaClasa IClasa pregatitoareComunicare in limba modernaComunicare in limba modernaEnglezaEngleza
ISBN: 978-973-123-220-1
Cod produs: Carminis-0190
Disponibilitate: In stoc Discount: 25%

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 8.99 lei/colet prin curier in Bucuresti
  • 19.99 lei/colet prin Posta Romana

Limba engleza. Let's Play with Max and Zuri. Anul I de studiu

Lucrarea „Let’s Play with Max and Zuri“ este destinata anului I de studiu si este elaborata conform noii programe (OM nr. 3418/19.03.2013). Noutatea lucrarii consta in metoda de invatare: prin joc si cantec. Astfel, elevii vor descoperi ilustratii cu personaje simpatice, alaturi de care vor trai intamplari amuzante si vor invata cu placere; vor avea activitati variate si antrenante, bazate pe desen, puzzle-uri, labirinturi, desene de decupat si lipit, jocuri diverse (inclusiv de miscare), iar cantecele tematice vor dinamiza lectia. Pentru fixarea cunostintelor, la sfarsitul fiecarui capitol este prevazuta cate o lectie de recapitulare. Ora de engleza va fi asteptata cu placere si nerabdare, iar elevii vor comunica intr-o limba noua si vor invata jucandu-se intr-o atmosfera vesela si increzatoare.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Learn english with Polly My First English Workbook
Repetam si nu uităm recapitulare si consolidare clasa pregatitoare