Caiet de scriere. Clasa I. Semestrul I. ( dupa manual MEN autor Olga Paraiala) Rasfoieste

Caiet de scriere. Clasa I. Semestrul I. ( dupa manual MEN autor Olga Paraiala)
Editura: Carminis
Autor(i) Luminita Minca
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa IComunicare in Limba RomanaClasa IAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-973-123-363-5
Cod produs: Carminis-0343
An Aparitie: 2018

Momentan livrarile prin Posta Romana sunt suspendate.

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

Caiet de scriere. Clasa I. Semestrul I. ( dupa manual MEN autor Olga Paraiala)

Caietul de scriere. Clasa I. Semestrul 1 este in conformitate cu noua programa scolara si constituie un suport util pentru exersarea si aprofundarea scrisului. Exercitiile propuse, structurate progresiv, sunt variate si au grade de dificultate diferite. In alegerea acestora s-a urmarit facilitarea Intelegerii sensului unor cuvinte, a unor expresii sau a textelor, precum si scrierea corecta si caligrafica. Pentru a-i atrage pe cei mici, au fost incluse exercitii-joc menite sa dezvolte creativitatea si imaginatia elevilor. De asemenea, pentru verificarea periodica a cunostintelor, caietul contine si exercitii destinate recapitularii si evaluarii. Prin modul de prezentare, acest caiet este un material pretios atat pentru lucrul la clasa, cat si pentru cel individual, fiind recomandat elevilor, cadrelor didactice si parintilor.

e-librariescolara.ro © 2020